Asociatia Brokerilor a prezentat elevilor Colegiului National "Ion Creanga" din Bucuresti modalitatea in care pot deveni investitori sau brokeri pe piata bursiera

In ziua de 14 martie 2012, presedintele Asociatiei Brokerilor, domnul Dan Paul, a sustinut o prezentare a pietei bursiere si a meseriei de broker in fata a 40 de elevi de la Colegiul National "Ion Creanga" din Bucuresti. Cu aceasta ocazie, elevii au aflat cum functioneaza bursele de valori in lume si care este rolul lor. Elevii au fost foarte interesati de posibilitatile de castig in urma investitiei la bursa, de evenimentele care pot influenta evolutia actiunilor, de modalitatea de a-si deschide conturi la bursa, dar si de relatia dintre brokeri si clienti.