ab.png

logo.gif

vă oferă oportunitatea:

Parteneriat Academy – London Stock Exchange Group

...urmării unor programe de training de elită, specifice domeniului pieței de capital, atât în România cât și la Londra, prin intermediul parteneriatului pe care Asociația Brokerilor l-a încheiat cu Academy – London Stock Exchange Group, prestigiosul centru de formare.

Cursurile sunt dedicate specialiștilor din piață de capital, investitorilor și companiilor listate sau interesate de listarea la Bursă, din întreagă țară.

De asemenea, prin intermediul parteneriatului, Asociația Brokerilor va livra programe de training create special pentru reprezentanții guvernamentali și ai altor instituții ale statului român, implicate în procesul de privatizare.

Trainerii Academiei sunt experți renumiți la nivel mondial în procesul de privatizare, iar Academy – London Stock Exchange Group a fost implicat în numeroase privatizări internaționale de succes, acoperind o gama largă de industrii și zone geografice precum: Europa (Rusia, Polonia, Irlanda, Republica Cehă, Croația, Estonia, Ungaria, Grecia), Asia (Coreea de Sud, India, Indonezia), Orientul Mijlociu și Africa (Bahrain, Qatar, Egipt, Ghana).

Despre Academy – London Stock Exchange Group

Este principalul centru de training al bursei din Londra, dezvoltă și organizează programe de formare profesională pentru Marea Britanie, Italia și piețele financiare internaționale. Scopul Academiei este de a interpreta evoluțiile piețelor internaționale, prin schimbul de opinii și de expertiză cu practicieni din piață financiară. Trainerii Academiei sunt specialiști din cadrul personalului Academy – London Stock Exchange Group, dar și experți renumiți din piață de capital, consilieri, directori executivi, manageri de companii și academicieni de frunte.

CURSURI PERSONALIZATE OFERITE DE Academy – London Stock Exchange Group

Locație: București

Prima sesiune de traning: Privatizări prin piețele de capital europene. Aspecte strategice, financiare și legale a avut loc pe dată de 26 martie 2013

Cursul s-a adresat angajaților din ministere și alte instituții

ale statului, implicate în procesul de privatizare a companiilor deținute de stat, dar și angajaților din companiile de intermediere financiară, consultanță și din societățile de avocatură.

Obiectivele sesiunii de training au fost focalizate pe aspectelele legale și abordările strategice ale operațiunilor de privatizare. Instruirea participanților s-a realizat prin analizarea unor studii de caz și exemple ale unor privatizări de success care au avut loc în lume.

Lectorii Academiei londoneze care au susținut prezentările au făcut parte dintre experții principalelor case de avocatură și bănci de investiții, cu expertiză specifică în privatizare.

Privatizări de succes prin piață de capital: Interviuri cu reprezentanții Academy - LSE în avampremiera sesiunii de training susținută la București în dată de 26 martie 2013

[Citeste aici]